Keanu Reeves bilmeyeniniz yoktur. Matrix ile zirve yapan oyuncu gerek kişiliği ve gerekse insanlığı ile herkes tarafından beğenilen bir oyuncu oldu ve olmaya da devam edecek gibi, peki Keanu Reeves‘in hangi filmleri diğerlerine göre daha ön plana çıkmıştır gelin birlikte inceleyelim.

1. Marix (serisi)


ilk gösteriminden bu yana (1999) hala çoğumuzun unutamadığı bir filmdir Matrix. Ünlü yönetmen Darren Aronofsky deyimiyle Matrix‘ten sonra hiçbir şey aynı olmayacaktı ve haklı çıktı.  O gün Matrix’ i izleyenler   O günün şartlarında olağan üstü bir effect ile karşı karşıya olduğunun farkına varıp bu gün belkide millat dediler film sektörü için öylede oldu ve devamı da gelecek. Bir çok mitolojik dini ve değişik simgelerden faydalanarak çekilen film bir çok kişiyi etkisinde bıraktı. Neoseçilmiş kişi bir kahraman. Gündüzleri bir özel şirkete çalışan geceleri ise Matrix’ in ne olduğunu araştırıp bulamaya çalışacaktır ve sonunda Matrix onu bulacaktır.

2. Göl Evi ( The Lake House )


Yönetmenliğini Alejandro Agresti’ nin yapıp, Keanu Reeves ve Sandra Bullock’un başrollerini paylaştığı film bizi romantik bir dünyaya götürüyor. Filmin konusu bir doktorun göl yanında bir eve zorunlu taşınmasından sonra bir adamla tanışıp aralarında geçen duygu yüklu bir hikayeyi anlatıyor. Film sevgilinizle izlemek için ideal bir konuya sahip.

3. Kasımda Aşk Başkadır (Sweet November)


Keanu Reeves ve Charlize Theron paylaştığı filmin konusu filmin adından da anlaşılacağı gibi kasım ayında yaşanılan duygusal bir konuyu anlatıyor. Bir çok kötü ödüle aday gösterilse de romantik dram konusunda bence biraz hakkı yenmiş gibi.

4. The Gift (3. Göz )


Filmin konusu: O çocukluğundan beri geleceği görebilen biriydi ve büyüdükçe de bu yeteneği gelişecektir. Kendi isteği dışında bir cinayet davasına müdahil olacaktır. Sezileri ile yakalanan kişinin katil olmadığını rüyalarında görmeye başlayacak. Asıl katilin dışarıda gezdiğini düşünerek davanın yeniden görülmesini ister bu da onu gerçek katilin hedefi haline getirecektir.

5. Bulutların Ötesinde


2. Dünya Savaşından dönen Paul otobüste bir genç kız ile tanışır. Kız hamiledir ancak evli değildir. Babasının vereceği tepkiyi anlatınca Paul ona yardım edebileceğini söyler. Kocası olarak Paul’u tanıştıran genç kız zamanla Paula yakınlaşır ve bu yakınlık aşka dönüşür.

6. John Wick


Filmin Konusu: Emekli bir suikastçinin hikayesini anlatan film karısı ölünce yalnız kalan bir adamın hikayesini anlatır. Ancak karısı ölmeden John‘a bir hediye bırakacaktır ve öldükten sonra ona ulaşacaktır. Karısının ölümünden sonra yanlız kalan John Wick için gelen hediye ise bir sevimli köpektir. Ancak bir kaç kendini bilmez kişinin köpeğini öldürmesi sonucu eski günlerine dönecek olan John Wick artık eskisi gibi bir suikastçidir ve köpeğini yani son umudunu öldürenlere hesap soracaktır. Bol aksiyonlu bir film sizi bekliyor iyi seyirler.

7. 47 Ronin


Keanu Reeves bu filmde inanılmaz bir kılıç kulanma hüneri sergiliyor. Filmin konusu:  Ronin efendisiz kalmış samuraylara denir.  Bir samurayın efendisi ölünce serbest kalan samurayların kendilerini öldürmesi gerekecek. Ama bunun için önce intikam gerekecek.

8. Şeytanın Avukatı


Aynı isimli romandan uyarlanan filmim konusu başarılı bir avukatın bir iş adamıyla tanıştıktan sonra garipleşen hikayesini anlatıyor. Başarılı olmak için suçlu olduğunu bilse bile müvekillerini kurtarmayı başarıyor. Ancak karısının psikolojik sorunları onun bazı gerçekleri öğrenmesini sağlayacak.

9. Side by Side


Aslında bu bir film değil ama Keanu Reeves‘in bunun içinde olması hatta yapımcısı olması sebebiyle listeye almak istedim. Film sektörü hakkında bir belgesel nitelği taşıyan bu yapım çok fazla bilginin yanında çok ünlü yönetmen aktörü konuk etmiştir.

10. My Own Private Idaho (Benim Güzel Idaho’m)

1991 yapımı filmde Keanu Reeves’in başrol oynadığı film izlenmeye değer bir film. Shakespeare’in Henry IV oyununun güncel bir uyarlaması olan bu filmde çeşitli duygular yaşayacaksınız.

11. Hardball

Keanu Reeves ‘in başrol oynadığı film, tefeciden aldığı borç nedeniyle çocuklara koçluk yapmak zorunda olan bir adamın hikayesini anlatıyor.  Son bir bahis oynamak zorunda kalacak ve bu bahsi kaybederse sonu olacak. Çalıştırdığı takım da ise çocuklara bağlanacak olan koçu bakalım neler bekliyor olacak.

12. Contantine

Şeytanı gören ve onları avlayan bir adam .  Bu karanlık dünya da  korkularıyla yüzleşecek. bakalım karanlık dünyada neler oluyor. Keanu Reeves ‘in başrolde olduğu film karanlık dünya hakkında korku üzerine bir konusu olan bir hikayeyi anlatıyor.

13. Street Kings ( sokağın Kralları)


Emekli bir polis olan Tom Ludlowkarısının ölümünden sonra   hayatını düzene koymak isteyecek ama  bu hiç kolay olmayacak.  Karısının yokluğu bir zindan gibi olacak ve her yer dar gelecek yapa yalnız hissedecek. Bir arkadaşının infazından sonra davaya müdahil olacak ve işler birden değişecek.

İlgili Makale

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir