Bollywood en çok filmin çekildiği yerdir. Bir çok iyi filmin yanında çok fazla vasat bile olmayan film çekilmektedir. Yeni başlayan biri bu vasat filmlerden birine denk gelirse diğer iyi filmlerden mahrum kalır. Bu güzel filmlerden mahrum kalmamanız için size iyi filmlerin olduğu listeler hazırladık.

1. Baahubali


Baahubali Hint sinemasının son zamanların en iyi filmi olarak görülüyor. Hem effekt olarak hem de müzikleriyle bu yakıştırmayı hak ediyor bence. Bir takım sahnelerde fazla abartı olsa da göze kötü gelen kötü yanları yok.

2. Don (serisi)


İşte bir Shahrukh Khan filmi hemde nasıl bir film. Aksiyonu bol bir film, akıl oyunları sevenler için ideal bir film. Shahrukh Khan bu filmde döktürmüş yine 🙂

3. R. Rajkumar


Komik ve aksiyonu bol bir film. Uyuşturucu baronu için çalışan Rajkumar göreve gittiği köyde bir kıza aşık olacak. Ama kız kolay lokma olmayacak. Kızın kalbini kazanmaya çalışırken ortaya komik olaylar çıkacak. İzlemenizi tavsiye ederiz.

4. Rab Ne Bana Di Jodi


Rab Ne Bana Di Jodi bu filmde Shahrukh Khan iki ayrı karekteri canlandırıyor. Üstelik bunu yapma sebebi karısını kendine aşık etmek. Hem komik hem de duygusal sahneleri filmde bulabilirsiniz.

5. Krrish ( serisi)


Hintlilerin süper kahramanı Krrish. Oda diğer süper kahramanlar gibi kimliğini gizliyor (ıron man tenzih ederim). Diğer süper kahramanlara tepki olarak doğmuş gibi. Herkesin süper kahramanı var da Hintlilerin olmaz mı olur tabi.

6. Dhoom (serisi)


Dhoom 3 izlediğim filmleri arasında en beğendiğim olan. Tabi bunda Aamir Khan‘nın etkisi büyük. Bu filmde sihirbaz olan Aamir Khan bakalım bizi daha ne kadar şaşırtacak. Babasının intiharına sebep olan bir bankanın batması için defalarca aynı bankaya soygun girişiminde bulunacak. Aamir Khan iki farklı karakteri canlandıracak bu filmde yani ikiz kardeşini canlandıracak.

7. Jab Tak Hai Jaan


Bol müzikli ve aynı zamanda romantik bir Hint filmi mi arıyorsunuz artık aramayın o film bu film işte. Sevdiği kızdan kendi isteği dışında bir ayrılık olunca kendine bir söz verecek ölmek için ve  bomba imha uzmanı olur. Samaar’ın hikayesinden etkilenen Akira, Samaar’ ın tekrar sevdiğiyle bir araya  gelmesi için çalışır ve film bizi değişik duygulara götürür.

8. Chennai Express


Arkadaşını davetiyle tatile gidecekti ama dedesinin  küllerini iki farklı nehirde dökmesini istemesi ile istediği olmayacak. Küllerini dökmeye giderken bindiği tren ise hayatının aşkını karşısına çıkaracak. Bunun farkına geç varacak, vardığında ise olaylar farklı gelişecek.

9. Bodyguard


Dövüş sahneleri çok abartılı. Ama iş romantizme gelince güzel bir film. Babası ölünce onun görevini devralıp babasının koruduğu kişiyi koruyacaktır. Ama koruduğu kişinin kızı tehlikeye girince kızını koruması için onu görevlendirecek. Ama kız ona aşık olacak ve olaylar komik bir hal alacak..

10. Jodhaa Akbar


Halkının refahını düşünen bir hükümdar düşünün 16. y.y da geçen bir olay. Bir hükümdarın aşk hikayesinin anlatıldığı filmi izlemenizi tavsiye ederiz. iyi seyirler.

İlgili Makale

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir